Відкриття Center for Arabic Studies |

Відкриття Center for Arabic Studies
(Новости)

24 квітня 2018 року було урочисте відкриття Center for Arabic Studies (Центр Арабських Досліджень) під патронатом Посольства ОАЕ в Україні в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

 

Захід відбувся за участі поважних осіб, зокрема: Надзвичайного і Повноважного Посла Об’єднаних Арабських Еміратів в Україні Його Високоповажності Салема Ахмеде Аль-Каабі, Керівника відділу політики, економіки та медіа пані Наджла Альраїс, Консультанта з економічних питань пані Рахматулліни Вікторії Олександрівни, начальника фінансового, адміністративного, консульського та відділу у справах громадян ОАЄ пана Абдули Аль-Сувейді та посольств-партнерів ОАЕ, віце-прем’єр-міністра України Павла Розенко, керівника експертної групи з питань нормативно-правового забезпечення директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України Рибалко Алли Вікторівни, проректора з науково-педагогічної роботи (міжнародні зв’язки) Беха Петра Олексійовича, проректора з науково-педагогічної роботи (перспективний розвиток) Рожко Олександр Дмитрович.

 

 Візити послів та дипломатичних представників, Fashion show в національних арабських костюмах, етнічні солодощі, народні танці та музика, конкурси та безліч інших цікавих сюрпризів, зокрема лотереї – квитки від Air Arabia & Fly Dubai отримали три викладачі та одна студентка ІМВ (дякуємо за такі приємні сюрпризи) та багато подарунків.

          Виставка картин “Арабський світ очима українських художників”, на якій 15 художників представляли свої картини: Андрійчук Артем, Бернат Леонід, Діденко Тетяна, Красна Тетяна, Кошляк Віталій, Марія Полякова, Поляков Сергій, Попінова Галина, Попінова Оксана, Свіжак Оксана, Титенко Панас, Титенко Оксана, Тумасов Сергій, Шкарупа Марина, Яковенко Олена. Посольства ОАЕ в Україні нагородило трьох художників квитками до ОАЕ: Красну Тетяну, Кошляка Віталія, Сергій Тумасов.

       Яскравим елементом виставки стали ілюстрації робіт Миколи Сядристого, відомого майстра мікромініатюр, директора Музею мініатюр, який у свій час працював над портретом Шейха Заїда бін Султана Аль Нахайяна. Найбільше гостей вразив портрет-барельєф (3х4 мм) Шейха Заїда бін Султана Аль Нахайяна,  вирізьблений з тернової кісточки. 

         Актуальність заснування Центру Арабських Досліджень в ІМВ полягає в необхідності підготовки спеціалістів, орієнтованих на вивчення проблематики Арабського світу та України, а саме вивчення мови; обміну студентами; створенні позитивного іміджу України в Арабському світі; підготовці фахівців, здатних розробляти, досліджувати та працювати над питаннями Арабського напряму; підготовці наукових досліджень; поширенні інформаційних кампаній на тему співпраці України з Арабським світом; підготовці профільних кадрів. 
На даний момент, Центр є єдиним в Україні, в розробці, дослідженні проблематики та підготовці фахівців даного напрямку. Центр знаходиться за адресою Мельникова 36/1, кімната 234. Керівник Центру арабських досліджень в ІМВ — Рогач Олександр Ігорович, координатори центру — Грисенко Марина Віталіївна, Каращук Андрій Якович та Дальський Володимир Борисович.

 

Висловлюємо подяку Посольству ОАЕ в Україні, організаторам та всім студентам – волонтерам. Попереду багато роботи та планів.

ФОТО: Віталій Коломієць

Посилання: http://www.iir.edu.ua/press_center/news/ir-Center-for-Arabic-Studies/

Опубликовано: Апрель 27, 2018 в 7:21